Hlavička Tereza Kmochová 
 
 
 
 

Souhrn sezony 2013 - duben až srpen

Ahoj!

Je na čase napsat něco o tom, co jsem od jara dosud dělala 

Po konci sezony jsem si dala povinné volno a regeneraci a nastartovala jsem mozek pro učení na zkoušky.
V druhé půlce dubna mi přišla smska od Kateřiny Pauláthové (jedna z nejlepších českých lyžařek), jestli s ní a další lyžařkou Martinou Dubovskou chci jet na dovolenou na Kanárské ostrovy. Samozřejmě jsem nabídku přijala a vyrazily jsme na dámskou jízdu na konci dubna. Na Kanárech to bylo moc fajn! Sice nebylo velké teplo, teplá voda a foukal vítr na pláži, ale moc jsme si to užily. Naším úkolem bylo především odpočívat a nabrat zpět síly po sezoně. 

Po návratu domů mi začaly opravdové studijní povinnosti, dodělávala jsem spoustu zkoušek až do 1. července a nebylo to lehké. Nejhorší byla Biochemie (nejtěžší předmět na PřF), ta mě stála hodně sil a trpělivosti… Ale dala jsem ji! Ještě v září mě čekalo pár zkoušek.

V polovině května jsem začala s kondičním tréninkem, vytrvalostí – kolo, kolečkové brusle, běhání, které se prolínalo i s dynamikou a rychlostí.

15. června mě čekala velká společenská událost - byla jsem byla pozvaná společností Widex Line na gala večer na Žofíně u příležitosti 20-tého výročíi založení této společnosti v Čechách. Od Widexu mám sluchadla. Dostala jsem i pozvání na pódium na rozhovor před asi třemi sty hosty! Byl tam dokonce i ředitel Widexu z Dánska a lékaři foniatři z celé ČR. Byla jsem hodně nervózní, přesto to pro mne byla výborná zkušenost jak vystupovat před lidmi. Rozhovor mě bavil, moderátor se mě ptal, jak jsem spokojená se sluchadly, jestli je potřebuji k lyžování atd. Nakonec jsem měla docela velký aplaus.  Doufám, že jsem pomohla motivovat další sluchově postižené neslyšící a trochu pomohla lékařům, že nic není ztracené.

Začátkem července jsem odjela do Francie na první lyžařské soustředění společně s Kateřinou Pauláthovou a jejím týmem (její tým tvoří také rodiče jako u nás ) Opět jsme si vybrali Les Deux Alpes, už minulý rok nám velmi vycházeli vstříc a poskytli nám skvělé podmínky pro trénink, a navíc na nás všechny byli velmi příjemní. za to jim patří obrovské díky !
Trénovaly jsme většinou obří slalom – na další sezonu jsou nové parametry na lyže – delší a větší rádius (188cm a 30 metrů rádius, původně bylo 180cm a 23m rádius), tak jsme si zvykaly a učily jsme se na nich lyžovat. Nejdřív ten pocit byl hrozný, ale pak jsem na to přišla a docela mi to i šlo.  Také jsme trénovaly SG a slalom, jednou dokonce i s vítězkou Světového poháru – se Sandrine Aubert!

Každé ráno jsme vstávali v 6 hodin a již v 7 jsme byli na cestě do 3600 m.n.m. na ledovec. Podmínky byly většinou hodně luxusní, pista byla tvrdá jako beton, svítilo slunce a vydrželo to do cca 10:30. Jen asi 3 dny bylo zataženo a tím pádem měkko a nedalo se moc dobře lyžovat, ale to nevadilo, dělaly jsme cvičení na lyžích, na které je jindy málo času.

Odpoledne jsme měly kondiční trénink – výběhy do kopce, slackline, posilování, dynamiku nebo sprinty. Docela jsme makaly!
I regenerace (vyšlapání na kole po lyžování - vozíme s sebou válec, kolo postavíme na balkon, bezstarostně šlapu, a spánek po obědě) byla velice důležitá, protože středisko se nachází ve velké výšce – ledovec je 3600m, bydlíme v 1600 m n.m. Člověk se hned zadýchá.

Jednou jsme si zašly na golf, jenom na odpalování - drive range a putting. Povedly se mi asi jen dva odpaly na 100 metrů, jinak to bylo ubohé. Ono to vypadá tak jednoduše, ale není to vůbec lehké… Kondiční trénink jsme také doplnili túrou do hor a záběrem v Parc Aventure – lanový park v lese, místy docela vysoko. Byly jsme prý rychlé a šikovné jako veverky 

Nenechaly jsme si ujít příležitost a jely podpořit Romana Kreuzigera a další cyklisty na královské etapě Tour de France – Alpe d’Huez! Další zážitek! 

Po posledním tréninku slalomu jsem se rychle sbalila a namířila to do Chorvatska, na ostrov Krk na týden regenerace a kondičního tréninku u moře. Ráno běhání, večer kondiční trénink , doplněno chytáním bronzu a regenerací koupáním v moři. Moc příjemný týden!

Trénink probíhal bez problémů, až do minulého týdne, kdy na mě kdesi skočil bacil a lehla jsem do postele s letní angínou a antibiotiky… Nejhorší je, že jsem měla jet na další kondiční soustředění do Krásné Lípy s Kateřinou Pauláthovou, ale bohužel, nemoc vyhrála…

Antibiotika jsem brala 3 týdny a nemohla jsem dělat trénink. Z toho jsem měla blbý pocit, že mi všechno uteče, ale není to pravda, musela jsem se nejdřív pořádně vyléčit a pak opět jsem začala znovu s tréninkem a šlo to ještě lépe! 

A proto jakmile to jen trochu šlo, odjela jsem opět do Les Deux Alpes na druhé lyžařské soustředění, kratší než byl plán, ale vše se opět vydařilo na exkluzivní úrovni. Skvělé podmínky, počasí, trénink, tentokrát více slalomu, jednou jsme potrénovaly s A- týmem polských žen.

Opět jsme každý lyžařský trénink doplnily kondičním tréninkem, tenisem, nebo nutnou regenerací.
Tak jsem alespoň něco dohnala. 

Program na podzim zatím ještě nevím, ale určitě budu hodně chodit do školy, chci splnit co nejvíc zkoušek, abych měla víc času na přípravu na Deaflympiádu 2015 a udělala velký krok směrem k bakalářce a státnicím. Tuhle „zábavu“ plánuji na příští rok. 

Moc děkuji díky Adastře za podporu všechno a že také díky ní jsem mohla absolvovat výborné kempy s Kateřinou a Radovanem Pauláthovými! Jim také moc děkuji, že mě přijali do jejich mini týmu. 


teri


Tereza Kmochová patička webu