Hlavička Tereza Kmochová 
 
 
 
 

  Tereza Kmochová  je nadějná juniorka ve sjezdovém lyžování s poruchou sluchu. Jezdí na mezinárodních závodech FIS všechny alpské discipliny (slalom, obří slalom, Super G a sjezd). Společnost Adastra poskytuje Tereze finanční pomoc na trénink a cestování.  
 
Narozena: 26. 9. 1990 v Praze     
Studium: Univerzita Karlova, Přírodovědecká fakulta, obor Molekulární biologie    
Záliby: samozřejmě lyžování :), četba, počítač, sport—tenis, kolo, námořní jachting, párty, cestování a odpočinek v poloze ležící, náš pes Berta
Cíle: hlavně zůstat zdravá a šťastná! Dále, dostudovat vysokou školu, kvalifikovat se na olympiádu 2014, 2018, získat aspoň 4 medaile na 1. Mistrovství světa neslyšících lyžařů v Nesselwangu, Německo (přelom února a března 2013), kvalifikovat se na Světovou univerziádu 2013 a vylepšit si své FIS body
Oblíbené jídlo:  pizza, pořádná flákota bifteku středně propečeného
Oblíbený film: Pelíšky, 50x a stále poprvé, Básníci
Oblíbený seriál: How I Met Your Mother, Gossip Girl, Přátelé, Hustle, Dr. House

O mně:

"Narodila jsem se v Praze, již se ztrátou sluchu, 100% na obě uši. Normálně mluvím, odezírám ze rtů. Bydlím v Harrachově v chaloupce na stráni, naproti je kopec, kde jsem jako malá trénovala a i dnes občas trénuji. Máma, babička i děda, a teta byli a jsou skvělí lyžaři, tak mě poprvé postavili na lyže, když mi byly 2.5 roku. Nejdříve jsem se jen klouzala a pak přišly první oblouky na laně. Naši mě museli držet, aby mě pak neztratili někde v lese. První závody jsem jela v 5-ti letech, a od té doby závodím. Ze začátku sice jen tak, ale pak postupně to šlo do tuhého, už jsem začínala jezdit o vítězství v Čechách.V 15-ti letech jsem přestoupila do juniorské kategorie a začala jezdit mezinárodní FIS závody. Postupně jsem si vylepšovala své FIS body, a v sezóně 2008/2009 jsem poprvé startovala ve Světovém poháru v Ofterschwangu a v Evropském poháru (33. místo). Začátky jsou holt těžké. Ale když se chce, tak to jde."

"Mým prvním a stálým trenérem je máma, která se mnou objíždí všechny závody, stará se o mě. Jinak trénuji s mezinárodním týmem, sídlící ve Francii. Je tam Monačan, Lucemburčan, Novozélanďani, Australani, Angličan a samozřejmě i Francouzi. Občas v zimě tam zajedu, trenér mi opraví techniku a přes léto s nimi trénuji v Austrálii a na Zélandě, a na podzim ve Švédsku a na ledovci ve Francii. Mám i kondičního trenéra, který mi udržuje fyzičku. Lyžování je sice dřina, ale je to jeden z nejkrásnějších sportů"

 

 


Tereza Kmochová patička webu